Две лица загинаа и 15 се повредени при ударот на руски воен авион во зграда во Русија

Авионот Су-34 се урнал при полетување на тренинг лет од воениот аеродром на Јужниот воен округ и … Продолжи со читање Две лица загинаа и 15 се повредени при ударот на руски воен авион во зграда во Русија