ДУИ ги кани албанските парламентарни партии на заедничка средба по повод годишнината од Рамковниот

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), АлиАхмети в четврток по повод годишнитата од Ракмовниот договор ги … Продолжи со читање ДУИ ги кани албанските парламентарни партии на заедничка средба по повод годишнината од Рамковниот