Државниот обвинител Јовески ја суспендира Русковска

Шефицата на Основното јавно обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција (ОЈО-ГОКК), Вилма Русковска, е суспендирана. … Продолжи со читање Државниот обвинител Јовески ја суспендира Русковска