Џафери му ја вратил иницијативата на Мицкоски за собирање потписи зашто не го користел уставното име

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, му ја вратил иницијативата за собирање потписи за одложување на пописот на … Продолжи со читање Џафери му ја вратил иницијативата на Мицкоски за собирање потписи зашто не го користел уставното име