Дел од албанските партии ќе одат на средба со Рама, Касами не сака да седне на иста маса со Ахмети

Алијанса за Албанците и Алтернатива се „за“ средба на сите партии од албанскиот блок во земјава со … Продолжи со читање Дел од албанските партии ќе одат на средба со Рама, Касами не сака да седне на иста маса со Ахмети