Борел утре ќе се сретне со Вучиќ и Курти – не се знае дали ќе има заедничка средба на двајцата лидери

Вучиќ и Курти денеска треба да имаат и средби и со францускиот претседател Емануел Макрон во Елисејската … Продолжи со читање Борел утре ќе се сретне со Вучиќ и Курти – не се знае дали ќе има заедничка средба на двајцата лидери