Борел се огласи за Косово: Итен прекин на насилствата

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел денеска повика на итен прекин на насилствата и на едностраните потези на северот од Косово, … Продолжи со читање Борел се огласи за Косово: Итен прекин на насилствата