Борел пред средбата со Вучиќ и Курти: Да се престане со решавањето кризи и да се оди на нормализирање на односите

Како што претходно најавија од Европската служба за надворешни работи, Борел денеска од осум часот ќе има … Продолжи со читање Борел пред средбата со Вучиќ и Курти: Да се престане со решавањето кризи и да се оди на нормализирање на односите