Борел по средбата со Вучиќ и Курти: Нема договор, но тоа не е крај на приказната

Високиот претставник за заедничка надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жосеп Борел изјави дека делегациите на Белград … Продолжи со читање Борел по средбата со Вучиќ и Курти: Нема договор, но тоа не е крај на приказната