БНТ: 14 бугарски државјани се на списокот со забранет влез во С Македонија

Во синоќешното интервју за „360 степени“ министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека МВР е подготвено … Продолжи со читање БНТ: 14 бугарски државјани се на списокот со забранет влез во С Македонија