Блинкен му порача на Зеленски: Слободна и просперитетна Украина е најсилен одговор за Путин

За време на заедничкиот состанок американскиот државен секретар му соопштил на украинскиот претседател дека американската воена помош … Продолжи со читање Блинкен му порача на Зеленски: Слободна и просперитетна Украина е најсилен одговор за Путин