Битола: Дедо го убил поранешниот зет бранејќи ја својата ќерка

Полициски службеници од СВР Битола денеска го лишиле од слобода Т.Ѓ. (62) кој во 5:55 часот утрово, … Продолжи со читање Битола: Дедо го убил поранешниот зет бранејќи ја својата ќерка