Белата куќа презема чекори Бајден да го избегне Путин на Самитот Г-20

Белата куќа, наводно, го презема „секој можен чекор“ за да избегне средба лице в лице меѓу претседателот … Продолжи со читање Белата куќа презема чекори Бајден да го избегне Путин на Самитот Г-20