Бела куќа: Бајден на самитот на Г-7 во Хирошима нема да се извини за употребата на нуклеарно оружје

Во петок, тој треба да го посети Меморијалниот музеј во Хирошима со другите шест лидери и да … Продолжи со читање Бела куќа: Бајден на самитот на Г-7 во Хирошима нема да се извини за употребата на нуклеарно оружје