Бектеши го објави списокот на производи што ќе поевтинат

Списокот, како што соопшти министерот за економија Крешник Бектеши, е утврден денеска и ќе стапи во сила … Продолжи со читање Бектеши го објави списокот на производи што ќе поевтинат