Бајден и Трамп со финални митинзи пред утрешните конгресни избори во САД

На само еден ден до изборите, анкетите покажуваат дека републиканците се во предност кога станува збор за … Продолжи со читање Бајден и Трамп со финални митинзи пред утрешните конгресни избори во САД