Бајден бил информиран за настаните во Израел, на Нетанјаху му рекол дека САД го поддржуваат правото на самоодбрана

Бајден му рекол на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху дека неговата земја е подготвена да ги понуди сите … Продолжи со читање Бајден бил информиран за настаните во Израел, на Нетанјаху му рекол дека САД го поддржуваат правото на самоодбрана