Аргентина славеше против Холандија, во полуфиналето ја чека Хрватска

Кој ќе игра во второто полуфинале ќе се знае утре кога ќе се одиграат останатите две четвртфиналиња Репрезентацијата на Аргентина е … Продолжи со читање Аргентина славеше против Холандија, во полуфиналето ја чека Хрватска