Апелација ја преполови затворската казна на велешанецот кој усмрти дете на пешачки премин

28-годишниот Ангелче Николов од Велес кој минатата година во декември, возејќи под дејство на алкохол и со … Продолжи со читање Апелација ја преполови затворската казна на велешанецот кој усмрти дете на пешачки премин