АП: Две лица загинаa од руски ракети во Полска во близина на украинската граница

Портпаролот на полската влада, Пјотр Мулер, веднаш не ја потврдил информацијата од високиот американски разузнавач, кој сакал … Продолжи со читање АП: Две лица загинаa од руски ракети во Полска во близина на украинската граница