Алијанса за Албанците најави средба на Таравари и Ковачевски во Владата

Во партиското соопштение од АА не се посочува за што конкретно ќе разговараат премиерот и в.д. лидерот … Продолжи со читање Алијанса за Албанците најави средба на Таравари и Ковачевски во Владата