Ахмети ми праќа емисари и сака да влезе во владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, но во неа ќе биде „Влен“, вели Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во одговор на новинарско прашање рече дека идната владина коалиција ќе … Продолжи со читање Ахмети ми праќа емисари и сака да влезе во владина коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, но во неа ќе биде „Влен“, вели Мицкоски