Африкански сој на коронавирусот го вклучи алармот во СЗО

На вчерашната прес-конференција Тулио де Оливеира изјави дека новиот сој има многу голем број мутации, што носи … Продолжи со читање Африкански сој на коронавирусот го вклучи алармот во СЗО