Африканската Унија повика на прекин на огнот во Судан

Саудиската државна новинска агенција (СПА) јави дека министрите за надворешни работи на Саудиска Арабија, Обединетите Арапски Емирати … Продолжи со читање Африканската Унија повика на прекин на огнот во Судан