360 Степени сезона 5, бр. 20

Автор: Васко Попетревски | пред 7 месеци | Дебати

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (9.11.2018 г.):

-зошто претседателот на Европската народна партија, Жозеф Дол, за време на конгресот во Хелсинки, се сретна со исклучените од ВМРО-ДПМНЕ, а не и со лидерот Мицкоски - интервју со Костадин Богданов, неодамна разрешен од член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ;

-која е Кејт Барнс, номинацијата на Доналд Трамп за нова амбасадорка на САД во Македонија;

-дали процесот за името е пред нова пречка - што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од Владата на Заев, е кршење на Договорот од Преспа;

-„Саботажа“.