360 Степени сезона 5, бр. 19

Автор: Васко Попетревски | пред 7 месеци | In depth

Во новото издание на „360 Степени (5.11.2018 г.) на ТВ Алсат:

-Груевски пред одење во затвор, а судењето за главниот предмет на СЈО - „Таргет-Тврдина“, во кој првообвинет е Мијалков, е на самиот почеток - зошто;

-усвојување на уставните измени нема да биде доволно за Франција и Холандија да ја кренат рампата за ЕУ - зборуваат францускиот и холандскиот амбасадор, Тимоние и Пломп, и главниот технички преговарач со ЕУ, Маричиќ;

-по најавата за воведување прогресивен персонален данок - интервју со министерот за финансии, Драган Тевдовски;

-„Саботажа“.