360 Степени сезона 5, бр. 05

Автор: Васко Попетревски | пред 8 месеци | In depth

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М (17.9.2018 г.)

-СДСМ и ДУИ на терен се обидуваат да стигнат до што поголема излезност на референдумот;

-како членството на ВМРО-ДПМНЕ ја разбира пораката на лидерот Мицкоски дека секој сам треба да реши што ќе прави на 30 септември;

-со автобусот „Македонија бојкотира“ во битолско;

-германскиот министер за Европа, Михаел Рот, се надева на мнозинство во македонскиот и грчкиот парламент за финализирање на Договор од Преспа и повикува на расчистување на корупциските афери;

- што добива Македонија од потенцијалното членство во НАТО, а што се доведува во прашање ако пропадне Договорот од Преспа – одговара високиот функционер во Алијансата, Џејмс Апатурај, кој за време на Самитот во Букурешт беше портпарол на НАТО.

-вреди ли да се биде членка на ЕУ - репортажа од Хрватска;

-„Саботажа“