360 Степени сезона 5, бр. 01

Автор: Васко Попетревски | пред 6 месеци | In depth

Во новото издание - прво од петтата сезона на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М (03.09.2018 г.) :

-предреферендумска репортажа од родните места на тројцата први луѓе во државава - Валандово на Иванов, Муртино на Заев и Форино на Џафери;

-кратки интервјуа со шефот за Балканот во американскиот Стејт Департмент, Метју Палмер, и со специјалниот претставник на германското МНР за регионот, Кристијан Хелбах (во пресрет на посетата на Ангела Меркел на Македонија в сабота);

-корупциските афери се множат, антикорупциска нема - дали власта свесно го одолговлекува процесот;

-„Саботажа“.