360 Степени сезона 4, бр. 61

Автор: Васко Попетревски | пред 11 месеци | Дебати

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М:

- Интервју со хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ;

- Интервју со Ален Лероа, поранешниот специјален претставник на ЕУ во Македонија и член на Групата Охрид;

- Јавување од Вашингтон од посетата во САД на министерката за одбрана Радмила Шеќеринска;

- Нова „Саботажа“.