Најава - 360 Степени сезона 4, бр. 57

пред 11 месеци | Најави

Вечерва (13.4.2018 г.) од 22:30 часот во „360 Степени“ на ТВ Алсат-М - интервју со министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за:

-исходот од вчерашната средба во Охрид со шефот на грчката дипломатија, Никос Коциас, и шансите да се стигне до решение за прашањето за името;

-очекувањата од извештајот на Европска комисија за Македонија, кој ќе биде објавен во вторник;

-прекршувањето на странски влијанија и интереси во Македонија.