360 Степени сезона 4, бр. 53

Автор: Васко Попетревски | пред 11 месеци | In depth

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М:

-има ли капацитет Уставниот суд да носи кредибилни одлуки за законот за јазици - анализа на персоналниот состав;

-нема да има преквалификација на делото за 27 април за никого: сите осомничени ќе одговараат за „терористичко загрозување на уставниот поредок“;

-интервју со државниот обвинител Љубомир Јовески за случајот „Алмир“ и за 27 април;

-под какви околности беше стопиран пописот во 2011 година (по истрагата на СЈО против Ахмети и Груевски);

-свиркачите од УБК, Лазаревски и Костовски, надвор добиваат награди, дома наградени со заборав - оставени без работа;

-нова „Саботажа“