360 степени сезона 3, емисија 49

на 3.2017 | Дебати

Погледнете го новото издание на „360 степени“.

Во него за политичката криза во Македонија и најновите случувања зборуваат:

- Пратеникот во германскиот Бундестаг, Јосип Јуратовиќ

- Торстен Фрај од германската ЦДУ

- Германскиот европратеник од редовите на Социјалдемократите, Кнут Флекенштајн

- професорот Флоријан Бибер

Плус - разговор со адвокатот Александар Тумановски кој направи анализа и споредба, како судиите постапуваат кон барањата за притвор на СЈО а како кон барањата на ОЈО, како и за погрешните податоци добиени од судот.

Емисијата, стандардно, завршува со нова Саботажа.