360 Степени сезона 4, бр. 49

Автор: Васко Попетревски | на 3.2018 | In depth

Во новото издание на „360 Степени“ на Алсат-М:

- Депонии со опасен отпад од ОХИС најверојатно има и надвор од дворот на фабриката. Прв јавен настап на докторката која откри линдан во крвта на девојчиња предвреме влезени во пубертет.

- Александар Дугин  - гостинот од Русија на Јанко Бачев, гостин и на Никос Коѕијас. Што стои зад неговата посета?

- Каква е состојбата со дивите депонии во Тетово и во Струга?  Владата бара од општините да и дозволат да ги изгради регионалните депонии.

- Стадионите во Македонија се во многу лоша состојба. До кога фудбалски прволигаши ќе бидат домаќини на гостински терен? 

- Шведската агенција за меѓународна развојна соработка СИДА ја обновува помошта за Македонија по 6-годишна пауза.

- Нова „Саботажа“