360 Степени сезона 4, бр. 35

Автор: Васко Попетревски | на 1.2018 | In depth

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат-М:

- За апсурдите на спорот за името - македонска инвазија на Солун еден ден пред протестот на националистите;

- Репортажа од Солун - автомобилот на „360 Степени“ остана без регистарски таблички пред собирот во Солун (ги откорнаа ученици на протестот);

- Владите во Атина и во Скопје на тест за отпорноста на притисок - што ќе донесе средбата Заев-Ципрас;

-Чаир избра претседател на општинскиот Совет - крилото на Билал Касами од БЕСА во коалиција со ДУИ и СДСМ. Три месеци по изборите Тетово се уште чека претседател на Советот;

-Репортажа - од Косово во Скопје на шопинг, од Македонија во Приштина по забава;

- Нова „Саботажа“