360 Степени сезона 4, бр. 16

Автор: Васко Попетревски | на 11.2017 | Дебати

Во новото издание на „360 степени“:

- Дебата со универзитетската професорка Беса Арифи и претседателката на Транспаренси Интернешнл, Слаѓана Тасева

- За пресудите за „Диво насеље“ и барањата и ветувањата за меѓународна истрага

- За изјавата на премиерот Зоран Заев за двајцата функционери кои се под истрага

- За тоа дали ДУИ е амнестирана

- Нова Саботажа