Таравари: Заев не мораше да држи говори за Бејта, остануваме во владата поради ЕУ-НАТО интеграциите

Автор: Петар Клинчарски | на 10.2017 | In depth

Зијадин Села загуби во Струга, но генералниот секретар на неговата Алијанса за Албанците, Арбен Таравари, победи во Гостивар.

Таравари одговара на прашања на „360 степени“ за оваа чудна ситуација во која лидерот не ги признава резултатите а генералниот секретар слави победа.

Тој одговара и на прашањето зошто Алијанса не излегува од владата ако Заев е непринципиелен и ја загубиле довербата во него.