360 Степени сезона 4, бр. 12

Автор: Васко Попетревски | на 10.2017 | Дебати

Во новото издание на „360 степени“:

- Интервју со вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски

- Теми - апсењето на Грујевски и Бошковски во Грција, контроверзниот владин став за законот за електронски комуникации, критиките на ВМРО-ДПМНЕ за криминално организирани избори, (не)принципиелноста на коалициите СДСМ-ДУИ и Алијанса-БЕСА, иднината на владината коалиција

- Дебата за локалните изборите со аналитичарите Висар Адеми и Џелал Незири

- Нова Саботажа