360 степени сезона 3, емисија 62

на 5.2017 | Дебати

Во новото издание на „360 степени“:

- Американскиот конгресмен Рохрабахер еднаш ја дели Македонија, другпат ја брани ВМРО-ДПМНЕ пред Хојт Ји. Чија пропагандна и лоби-стратегија турка омилениот конгресмен на Путин? 

- Мандатарот Зоран Заев ги почна преговорите за нова влада. Вечерата кај Могерини во среда и самитот на НАТО во четврток ќе останат без претставници на новата власт. 

- Дебата во студиото со Висар Адеми и Петар Арсовски

- Нова Саботажа