360 Степени сезона 5, бр. 54

Автор: Васко Попетревски | пред еден месец | Дебати

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (22.3.2019 г.) - интервју со генералниот секретар на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари:

-можна ли е меѓусебна поддршка на Алијанса за Албанците и ВМРО-ДПМНЕ на изборите;

-дали во Алијансата знаат за верзијата презентирана од обвинителката Вилма Рускоска - дека Зијадин Села на 27 април 20017 г. го спасил демонстрант по име Тони, а дека Абдулфета Алими се вклучува многу подоцна;

-дали пратениците на Алијанса ќе гласаат за новиот закон за СЈО за кој е потребно 2/3 мнозинство во Собранието;

-зошто Таравари не доставил анкетен лист за имотната состојба до ДКСК

- Нова „Саботажа“