Најава - 360 Степени сезона 5, бр. 49

пред 3 месеци | Најави

Во „360 Степени“ на ТВ Алсат вечерва (4.3.2019 г.) од 22:00 часот:

-во Скопје со повеќе од 600.000 жители, само 28-мина се борат со дивите депонии: кога надлежните се немоќни, група активисти секој викенд чисти по една мини-депонија;

-антикорупциската комисија отвора предмет за предизборните унапредувања и именувања во Армијата потпишани од претседателот Иванов;

-конгресот на СДСМ за потврда на кандидатурата на С. Пендаровски за претседател на РСМ виден од друг агол;

-кратко заедничко интервју со европратениците Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан: какви се шансите на Северна Македонија во јуни да ги почне преговорите со ЕУ;

-законот за антидискриминација 9 месеци е блокиран во Собранието: се најавува деблокада, веќе од утре

- Нова Саботажа