360 степени сезона 3, емисија 56

Автор: Васко Попетревски | на 4.2017 | Дебати

Во новото издание на емисијата „360 степени“:

- Интервју со пратеникот Оливер Спасовски од СДСМ за вчерашните напади во Собранието.

- Интервју со Иво Вајгл, европратеник и известувач за Република Македонија во Европскиот парламент.

- Анализа - Што е македонската полиција - сервис во служба на граѓаните и безбедноста или партиска паравојска под команда на Митко Чавков?

- Што му ветувал Чавков на раководството на СДСМ, а што се случи синоќа? И површна анализа на снимките открива многу познати лица меѓу насилниците.

- Зошто Зоран Заев го оправда отстуството на лидерот на ДУИ, Али Ахмети?

- Дали Трајко Вељаноски ќе му го предаде кабинетот на Талат Џафери?