360 Степени сезона 5, бр. 35

Автор: Васко Попетревски | пред 3 месеци | In depth

Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (14.1.2019 г.):

-откриваме што е вистината за системот за електронски надзор со алки на осуденици;

-власта (Радмила Шекеринска) и опозицијата (Игор Јанушев) се позиционираат пред одлуката дали со претседателските ќе има и предвремени парламентарни избори;

-Алексис Ципрас има мнозинство и да продолжи да владее, но и да ги ратификува Договорот од Преспа и протоколот за НАТО за Република Северна Македонија - интервју со Марилена Копа, екс-европратеничка и дел од тимот на Папандреу што преговараше со Груевски и Протоѓер;

-до каде се предметите што по допрен глас ги отвори јавното обвинителство за случаи во мандатот на актуелната влада;

-„Саботажа“